Tığ İşi Popcorn Kazak


Farklı büyüklüklerde fıstıklar yapabilirsiniz. Yapacağınız bu popcorn örgüyü her yerde kullanabilirsiniz. Mesela bir örgü yelek yapabilirsiniz. Veya bir bere modeli yapıp örgünün üzerine popcorn örgü modeli serpebilirsiniz. Farklı bir modelde örgü yaparken araya serpiştirebilirsiniz. Fıstıkları aynı sırada da yapabilirsiniz. Farklı sıralarda da örebilirsiniz.
Popcornu yaparken ilmeğin içine şişimizi takıyoruz. Daha sonra normal şekilde düz örgü örüyoruz. İlmeği şişten çıkarmıyoruz. Aynı ilmek içinden 2 kez daha örgü örüyoruz. Daha sonra çevirip bu 3 ilmeği ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüp düz olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz ve ters olarak örüyoruz.

Tekrar dönüyoruz ve düz olarak örüyoruz. Şimdi ortadaki ilmeği şişin ucunda bulunan ilmek üzerinden geçirerek kesiyoruz. Şimdi de diğer ilmeği şişin ucundaki ilmek üzerinden geçirerek keselim. Sonrasında diğer fıstığa gelene kadar ilmekleri örmeye devam edelim. Diğer fıstığa gelince yine aynı işlemi yapalım. 1 ilmekiçinden 3 ilmek çıkartalım. Daha sonra 4 kez dönerek bir sıra ters , bir sıra düz olarak örelim.

Tığ örgü popcorn yapılışı bu kadar. Kolay değil mi. Artık örgülerinizde kullanabileceğiniz yeni bir örgü modeli daha var. Sayıları artırarak daha büyük fıstıklar yapabilirsiniz. Videoda büyük fıstık yapılışını da görebilirsiniz. İlmeğin içinden 3 ilmek yerine daha fazla ilmek çıkartarak daha büyük fıstıklar yapabilirsini

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »