Tığ İşi Bere


Merhaba hanımlar, bu konumda sizlere tığ işi kolay bere nasıl örülür onu anlatmaya çalışacağım. Bilindiği gibi örgü bereler tığ ya da şiş ile örülmektedir. Modeline ve deseni oldukça zor olan bereler olduğu gibi yapımı oldukça kolay bere örnekleri de mevcuttur.

Şimdi sizlere bu konumda tığ işi kolay bere yapımı ile bilgiler vermeye çalışacağım. İki rengin kullanıldığı tığ işi bere yapımı sizleri bekliyor. Çok güzel ponponlu ve desenli bu bereyi ister kendiniz isterseniz çocuklarınıza ya da bebeğinize örebilirsiniz.Videosu da bulunan tığ işi kolay berenin yapımında 3,5 numara tığ ve bu tığa uygun iki farklı renkte ip (sarı ve gri) kullanılmıştır. Alttan başlamalı bir örgü bere modelidir. Tepeden başlamalı bir bere yapımı arıyorsanız kulaklı bere yapılışına bakabilirsiniz.

Ponponlu bereye sarı ip ile 7 tane zincir çekerek başlanmıştır. Her bir zincire batarak üzerine dolayarak sık iğne yapıyoruz. Bir zincir çekip sürekli dönerek arka ilmeklerden wayu çanta örer gibi dolamalı sık iğnelere devam ediyoruz. Bu bizim lastik kısmımız olacak ve bu şekilde öreceğimiz kişinin kafa ölçüsüne gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Bittikten sonra uçlarını birleştiriyoruz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »