Selanik Bere

Selanik Bere

 
Merhabalar! Bu gün hem bayanların, hem de erkeklerin kullanabileceği bir bere modeli anlatmak istiyorum.
Bu bereyi bir bayan için örmüştüm. İpim inceydi. O yüzden iki kat yapıp kullanmıştım. İlk yalancı selanik deneyimimdi. Sanırım biraz değişik olmuş.
Bu bereyi ise, havalar serinlemeden önce eşime ördüm. Severek kullanıyor. Gelelim beremizin tarifine… 4 ilmek ve 4 ilmeğin katları olarak örülüyor. Ben siyah olanda Nako Superlambs Special ip ve 5 numara şiş kullandım. Erkek beresi olacağı için 88 ilmek attım.

Bayan için daha az atılabilir. 90 sıra yalancı selanik ördüm.91. sırada aralardaki 3 ilmek terslerden ikisini birlikte örerek, 2 ilmeğe düşürdüm. Sonraki sırada 2 ilmek ters ördüklerimi de birlikte örerek, 1’er ilmeğe düşürdüm. Bu arada düz ilmekleri, aynen geldiği gibi ördüm. Sonra bu şekilde 1 ilmek örüp, 2 ilmeği birlikte alarak, beredeki ilmek sayısını azalttım.

Yaklaşık 10 ilmek kaldığında, ilmekleri ipe geçirip büzdüm. Arkasını gizli dikişle diktim ki, kıvrıldığı zaman dikiş belli olmasın. Size bir ip ucu : Berenin ilk 15 sırasını 1 numara küçük şişle örerseniz başı daha iyi kavrar ve bereniz çabuk esnemez. Hatta örerken makara lastiği de kullanabilirsiniz.Örmek isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

Selanik örgüsü herkesin çok sevdiği ama bir türlü yaparken şaşırıyorum bu neden böyle olmuyor. Bende önü de arkası da düz olan örnekten istiyorum. Eşime çocğuma önü arkası aynı atkı örmek istiyorum diye yakındığı ve durmadan çevresinin sorduğu bir örnektir. Selanik örgüsünü bugün birlikte yapalım hanımlar sizinle hem çok güzel hem çok zevkli olacak göreceksiniz.Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »