Tığ İşi Saç Örgüsü

Tığ işi saç örgüsü modelini bir çok örgünüzde severek kullanabilirsiniz. Özellikle erkekler için yapacağınız bere,atkı,kazak,süveter gibi örgülerinizde çok şık duracak.

Örgü saç bandı modellerinde , hırka modellerinde, atkı modellerinde, şapka modellerinde, yelek modellerinde , dikdörtgen şal modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde kısacası her örgü modelinde kullanabileceğiniz güzel bir model. Hasır görüntüsü verecek kırlent modelleri de yapabilirsiniz.Yapılışını anlatırken resimlerle destekledik. Daha kolay olması için.
Malzemeler

Pamuklu iplik
3.5 mm tığ
Modeli anlamak açısından çekeceğiniz zincir sayısını az tutarak başlayalım. 37 zincir çekerek başlayalım. Her bir zincir üzerine sık iğne yapalım. Aynı şekilde 1 tur daha sık iğne örelim.

Tur başına geldiğimizde tığa 3 kez ip dolayalım.Ve ilk sıradaki 4. sık iğne üzerine resimdeki gibi batalım. Ve örelim. Yanından devam ederek aynı şekilde 2 tane daha trabzan yapalım.

Şimdi resimde gördüğünüz gibi sık iğne yapın.Az önce yaptığımız gibi tığa 3 ilmek dolayarak resimde iğne ile gösterilmiş sık iğneler üzerine batarak trabzan yapalım. Trabzanlar üstte olacak.2. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Ve tüm sıra boyunca aynı işlemi yapalım.

Örgü istediğiniz uzunluk ve boyuta gelene kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Nasıl görünüyor güzel değil mi. Kırlent modellerine ve örgü saç bandı modeline çok yakışacaktır.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
« Önceki konu
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »