Havlu Kenarı Modeli


Çeşitli türdeki ipliklerle örülebilen ya da kumaş kenarlarına işlenebilen, farklı şekillerdeki ince ve ağ görünümüne sahip olan örgü çeşidi dantel olarak adlandırılmaktadır. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan danteller havlu, yatak örtüsü ve masa örtüsü gibi kumaşların kenarına dikilerek kullanılabildiği gibi giyimlerde de dantellerden faydalanılabilmektedir.

,Özellikle çeyizlerin içinde dantel içeren eşyaların olmasına büyük özen gösterilmektedir. Danteller genel olarak çiçek, meyve ve yaprak gibi motiflerin örülmesiyle elde edilmektedir. Kimi zaman dantelleri süslemek için boncuk gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Bilhassa dantel havlu kenarı örnekleri çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul görmektedir.

Eğer sizde çeyiziniz için ya da başka herhangi bir sebeple havlu kenarlarınıza dantel örmek istiyorsanız ve model seçmekte zorlanıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız görsellerde en beğenilen dantel havlu kenarı örneklerini bulabilir ve zevkinize uygun olanları seçerek örmeye başlayabilirsiniz. El becerinize uygun olan ve örebileceğinize inandığınız bir havlu kenarı örneğini seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey iplik ve tığı satın almak olacaktır.

Tabii ki danteli örebilmek için vakit ayırmanız ve emek harcamanız da gerekecektir. Ancak geleneksel şeylerden hoşlanıyorsanız eminiz ki dantel örmek size hiçte zor gelmeyecektir. Ayrıca ördüğünüz havlu kenarını gören herkesin sizi takdir edeceğini ve biraz da kıskanacağına emin olabilirsiniz.

Ördüğünüz dantel havlu kenarını çeyizinize koyabileceğiniz gibi çok sevdiğiniz bir akraba ya da arkadaşınıza da hediye edebilir ve onun da mutluluktan havalara uçmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »