Örgü Kalpli Model Yapımı


Yine bir tığ işi örgü modelleri ile karşınızdayız. Örgü kalp olarak birçok model görmüşsünüzdür. Bu örgü kalp modeli tarifi onlardan biraz farklı.

Yine bu motifin farklı versiyonlarını da sizlerle örgü modelleri sayfamızda paylaştık. Bizler size bir tane tığ işi motif olarak veriyoruz ama siz bu motiften battaniye, kız çoçuklarınıza örgü yatak örtüsü veya kırlent örebilirsiniz.

Örgü Kalp Modeli Nasıl Yapılır ?

1.Tur : 4 zincir çekip yuvarlak oluşturalım. 3 zincir çekip yanına 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve 3 trabzan daha yapalım. Aynı işlemi 4 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

2 ve 3. Tur: Köşelerde 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Aralarda her trabzanın üzerine 1 trabzan daha yapalım.

4. Tur: Beyaz ile köşelerde 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım.Sık iğnelerin arka sırasına batarak üzerlerine birer trabzan yapalım.

5. Tur: Etrafına bir sıra aynı işlemi uygulayalım. İsterseniz karenin boyutunu burda bitirebilirsiniz. İsterseniz daha da büyütebilirsiniz.

Kalplerin üstleri için;

3.turun ön sırasından pembe ipimizi geçirelim. Sonraki sık iğneyi atlayalım. ikinci sık iğneni içine 3 trabzan yapalım. Sonraki sık iğneye geçelim. 3 trabzan daha yapalım. Sonraki sık iğneyi atlayıp yanındaki sık iğneye sık iğne ile birleştirelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.
Kalp motifimizin farklı uygulamaları. Dondurma külahları ve cupcake uygulaması. Hepsi birbirinden güzel.

Kalp Motif Yapılışı

Kalp Motif Yapılışı 4

Dondurma Külahları-Cupcake :

1-3. turları kahverengi ip ile üstteki aynı uygulamayı yapalım.

4-5. turları krem rengi ile kalp uygulamasındaki gibi örelim. İsterseniz krem renginden bir sıra daha ekleyebilirsiniz.

Dondurma üstleri için;

3. turun ön sırasından ipimizi sabitleyelim. Bir sonraki sık iğnenin içine 5 trabzan yapalım. Sonraki 2. sık iğneye bir sık iğne yapıp tekrar 2. sık iğneye 5 trabzan yapalım. Son sıraya sık iğne ile birleştirelim.
Çevirin. Aynı trabzan içine 3 trabzan 1 zincir sık iğne ile birleştir. Önümüzdeki 2 trabzanı atla aynı sır iğnenin içine

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »