Binbir Gece Şal Örgü Modeli ve Yapılışı


Merhaba hanımlar, bugün sizlere bin bir gece şal modelinin nasıl yapıldığını göstereceğim. Oldukça kolay ve zevkle öreceğiniz bir model. İster şal olarak, isterseniz de çocuk battaniyesi olarak da yapabilirsiniz. Şal olarak yaptığınızda İnce simli iplerimizle harika şal modeli oluyor ve muhteşem görüntüye sahip oluyor. Haydi, hanımlar sizlerde bu modelimizle sevdiklerinize güzel hediyeler yapabilirsiniz.

Malzemeler

3.5 numara tığ

Bonbon kristal yün

Yapılışı

İlk olarak 10 zincir çekiyoruz ve daha sonra halka yapıyoruz. 3 zincir çekip halkamızın içine 20 tane 2li tırabzan yapıyoruz.
Şimdi ikinci sıramıza geçiyoruz ve 3 zincir çekip, örgümüzü ters çevirip yine her bir tırabzanın üzerine bir tırabzan yapıyoruz.
Daha sonra 4 zincir çekip ilk deliğe batıp tırabzanımızı yapıyoruz. Bu sıramızda da her tırabzanın üzerine yine yapıyoruz fakat arada bir zincir çekerek yapıyoruz.
Sonra 10 zincir çekip yukarı çıkıyoruz ve ikinci boşluğa batıyoruz. Daha sonra 4 zincir çekip, bir boşluk bırakarak bu işlemi 3 defa yapıyoruz ve orta kısmını da 7 zincir çekerek yapıyoruz. Yine 3 defa daha 4 zincir çekip, bir boşluk bırakıp ikinci araya batıyoruz. En son kalan boşluğumuza da 7 zincir çekip en son zincirim tepesine batıyoruz. Daha sonra deliklerimizin içini dolduruyoruz. İlk büyük deliğimize 10 tane tırabzan yapıp ilk küçük halkanın içine sık iğneyle batıyoruz ve diğer deliğimize de 4 zincir çekip yine sık iğne yapıyoruz. Daha sonra ortadaki büyük deliğimize 10 tane tırabzan yaparak dolduruyoruz. En son büyük deliğimizin üzerine yine 10 tırabzan yapıyoruz. Yani büyük deliklere tırabzanlar, küçük deliklere ise sık iğneyle bağlayarak yapıyoruz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »