Yalancı Selanik Modeli

Genelde zor olduğu düşünülen selanik örneğinin şimdi de basit ipuçları ile yalancı olanını hazırladım
4ün katları + 1 şeklinde kuruluyor ve her sırada 3 ters örerek başlanıyor. 3 ters 1 düz şeklinde ilerleyip sıra sonunda mutlaka 2 düz ile bitirilmeli. Ön, arka aynı şekilde örülerek devam ediyor. Selanik örgü yapı olarak genişleyen ve kendini salan bir yünden yapılır. Bu yüzden ilmek sayısı çift ve az tutulmalıdır.

Örgü bluz, hırka, yelek, kazak gibi birçok yerde kullanılabilen bu örneğin yapımını umarım sizlerde seversiniz.
Buna benzer birçok kolay ve gösterişli örneği sizler için hazırlamaya devam ediyorum Selanik örgüsü herkesin çok sevdiği ama bir türlü yaparken şaşırıyorum bu neden böyle olmuyor.

Bende önü de arkası da düz olan örnekten istiyorum. Eşime çocğuma önü arkası aynı atkı örmek istiyorum diye yakındığı ve durmadan çevresinin sorduğu bir örnektir. selanik örgüsü şık durmasına rağmen örülmesi ve desen şeklini vermek biraz zorlayabilir.

Selanik örgüsünü bugün birlikte yapalım bayanlar sizinle hem çok güzel hem çok zevkli olacak.Selanik örgüsü ile örülen süveter ve altı modelleri daha dolgun ve rengi ortaya çıkaran kabartmalı bir örnektir. Aynı şekilde Selanik örgüsü şapka ve diğer giyimler de kullanılabilir.

Selanik örgüsü nasıl yapılır diye soranlar için pratik ve kolay şekilde örülecek yöntemleri vardır. Ve sizlere konuyu okumaya devam ederseniz bol bol selanik örgü yapımı videoları göreceksiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »