Tığ İşi Gofret Örgü Modeli İle Çanta Yapımı

Merhaba hanımlar tığ işi örgü teknikleri ile örgü derslerimize waffle örgü nasıl yapılır konumuz ile devam ediyoruz. Diğer bir adı gofret örgü olan bu çok güzel örgü modelinin yapımı da bir o kadar zevkli. Gofret örgü modeli, şekil olarak minik küplere benzer. Her iki katta yan yana duran minik küpler yer alır. Bu minik küpler örülerek yan yana gelince uzun bir şekilde gofret modelini alır.
Çizgili olması ve küplerin aynı hizayı alması ile birlikte waffle görüntüsü elde edilmiş olur. Waffle örgü örme şekli olarak hem pratik hem de kolaydır. Hanımlar el becerinize göre ister tığ ister şiş ile bu modeli sizlerde kolayca çıkarabilirsiniz. Tavsiye edilen ise tığ le örülmesidir. Eğer örgüye yeni başladıysanız ve öğrenmek istiyorsanız. Şiş örgü teknikleri ve tığ işi örgü teknikleri konularımıza bakın. Burada tüm örgü derslerimizi bulabilirsiniz.

Waffle örgü nasıl yapılır
Waffle örgü modeli kullanım alanına göre değişiklik gösterilir. Örneğin; bir elbezi için kullanılacak olan modelde zincir sayısı az çekilir. Fakat bir battaniye örüleceği durumlarda bu zincir sayısı 120 ve üzeri olur. Bebek battaniyeleri için işlemeli ve süslemeli olarak bu model kullanılır. Gofret örgü, tığ ile örüleceği için kalın uçlu tığ ve ince yün ipinin tercih edilmesi gerekir. Bu malzemeler kullanıldığında örgü modeli daha net kendini gösterir. Aşağıda bu modelin nasıl yapıldığı hakkında bilgi veriyorum.

Waffle modelinin en çok kullanıldığı yere bakılacak olursa battaniye modelleridir. Yeni doğmuş bebekler için hafif ve sıcak tutan bir battaniyeyi bu model ile renklendirebilirsiniz. Battaniyenin ebatına göre ilk başta çekilecek olan zincir sayısı ayarlanmalıdır. Büyük alanlar için zincir sayısı ne kadar bol ve çok çekilirse battaniye ebatı bir o kadar geniş olacaktır.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »