Kolay Boyunluk Örgü Modeli

Kendi elinizle yaratabileceğiniz diğer bir tür küçük ama kullanışlı ürün, hokey. Boyun örgü iğneleriyle bağlanır ve dekolte bölgesini örter ve bugün oldukça popüler bir şeydir, çünkü genellikle soğuk mevsimlerde günlük yaşamda kullanılır. Sıcak iplikten üretilen bu ürün, boğazı kar, rüzgar ve dondan mükemmel bir şekilde korur ve birçok insanı hastalıklardan korur.

Şemalar ve örgü tanımı

Belirgin faydalarına ek olarak, gömlek cephesi de çok güzel olabilir ve çok çeşitli çeşitlere sahiptir: çocuklar için, erkekler için, kadınlar için, bağlantı elemanları ile, düğmeli, lastik örgülü, rakalı boyunduruk, Ajur desenleri ve sıkı klasik.

Hem acemi ihtiyaç sahibi kadınlara hem de deneyimli trikolara uyacak şemalar ve açıklamalarla tencere örme için birkaç olası seçeneği bir kerede düşünün. Ama önce basit bir hokeyin örmeye nasıl uyduğuna bir bakalım – yeni başlayanlar için şema ve açıklama bu konuda yardımcı olacaktır.

Yeni başlayanlar için adım adım talimatlar

Gömlek örme nasıl?
Sıcak bir yakayı örmeye başlamadan önce, yeni başlayanların birkaç önemli kurala aşina olmaları gerekir:

Örme gömlek, orijinal şeklini mümkün olduğu kadar uzun süre korumak için yoğun bir tuvalden oluşmalı;
Bu durumda örgü iğneleri, ipliğin kendisinden daha ince boyutun yarısını almak daha iyidir ve iplik az miktarda sentetik safsızlığa sahip doğal bileşenlerden yapılmalıdır;
Düğmesiz ve tutturucusuz bir gömleksiz seçerken, o şeyin boyuna uyduğu unutulmamalıdır;
Gömlek için gerekli olan ilmek sayısını aşağıdaki gibi hesaplayabilirsiniz: boyun çevresini ölçmek; tuval yoğunluğunu ölçmek; iki santimetre miktara ekleyin. Böylece, örgü ürünü boyuna yapışmakta özgür olacak;
Bazen gömlek önünün kenarları çift tığ işi kullanılarak sarılmaması için tığ işi yapılır.
Ve şimdi gömleğin örme iğnelerle nasıl örüleceğine daha yakından bakabilirsiniz – adım adım talimatlar bu konuda yardımcı olacaktır. Örneğin raglanla örülen bir kadın için gömleğin basit bir modelini alın.

Gömlek örme nasıl?
Araçlar:

yün ve akrilik iplik;
4,5 numaralı dairesel iğneler;
santimetre.
Çalışma süreci:

İlk önce, basit bir lastik bant ile ürün numunesini ördük; onbeş şerit örülmüş yirmi adet halka birleştiriyoruz. Bundan sonra, kafanın hacmi ölçülür ve başka hesaplamalar yapılır. Bundan sonra, iş parçası yatay olarak gerilir.

Boynun deforme olmadan serbest bir şekilde takılması ve çıkarılması için klasik versiyon, gömleğin 50 cm gerilmesini içerir. Bu nedenle, ilmek sayısı yaklaşık 60 adet olmalıdır. Örgü raglan, ilmek sayısının dördün katı olduğunu varsayar, bu yüzden sekiz ilmek daha ekleriz. Düzenli döngüler bu şemaya göre en iyi işaretçiler, parlak iplikler veya pimlerle işaretlenmiştir:

Gömlek örme nasıl?
Makaralarda 68 ilmek toplanır ve desen ihtiyacınız olan yüksekliğe (yaklaşık 15 cm) basit bir lastik bantla örülür. Bundan sonra, gömleğin genişleyen kısmına gidebilirsiniz.

İlk satırda iki halkayı yanlış şekilde bağlamanız gerekir ve on şey yukarı bakar. Bu dairenin sonuna kadar örme için bu sırayla devam edin.

Bir sonraki satır için, yanlış taraftan önce, bir nakid yapın, sonra iki ws gidin. halkalar tekrar iplik geçirin ve 10 yüz örün. n. Bu tür manipülasyonları şeridin en sonuna kadar tekrarlayın.

Üçüncü çizgi, arka duvarın arkasındaki ön deliğe örülmüş bir nakida ile başlar. İğnelerle örme yapmanız gerekir, böylece çalışma sırasında delikler oluşmaz.

Ayrıca, ürün şemalarda tarif edilen bu tür şikayetlerden oluşmalıdır: kişiler. önceki şeritte bulunan tokmaktan sonra, iki yanlış taraf, yine kişi ve 10 kişi tarafından gerçekleştirilen nakid. n. Bunu sonuna kadar tekrarlayın. Sonuç olarak, bu seri 2 yaşamda olmalıdır. n. ve 12 kişi. P.

Bundan sonra, ürün istenen uzunluğa (yaklaşık 20 cm) ulaşana kadar ikinci ve üçüncü sırayı tekrarlayın. Sonunda, kalan tüm ilmekler bir kroşe kancalı bir daire içinde kapatılır (buradaki kroşe kancasının kenarlarını kesmenin yolları) ve iplikler sıkışır. Dickey hazırdır. Daha detaylı olarak, örme işlemi makalenin sonunda videoda gösterilmektedir.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »