Çok Kolay Kare Örgüden Bot Patik Modeli

Kare Örgü Patik Modeli Yapılışı

Sizlere çok kolay bir şekilde örülen patik modelinden bahsedeceğim. Yine haroşa örgü modelinden oluşuyor. Küp açılımı olarak örüyorsunuz. Zarf patik yapımı gibi katlayarak yapıyorsunuz. Ramazan geleli havalar tekrar serinledi. Allah oruç tutanlara kolaylığını yine verdi. Bu serin havalarda ayakları üşütmüyoruz. Hemen pratik bir şekilde ördüğümüz patik modellerini giyiyoruz. Hastalıkların çoğu ayakları üşütmekten oluyor. Kışa hazırlık olarak da şık örgü patik modellerinden örebilirsiniz.

Tüm modellerimizde sizlere farklı örnekler sunmaya çalışıyoruz. İlk defa bizde göreceğiniz örgü modellerine, hobi dünyasına ve birçok şeye. Şimdi bahsedeceğim patik modelini çeyiz hazırlığında olanlar için öneririm. Çok şık duruyor. Anlatımlı örgü patik modelini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Çiçekli patik modeli de iç açıcı cıvıl cıvıl duruyor.

Küp Örgü Patik Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

İplik
Şiş
Makas
Battaniyenin önce sizlere şema olarak bahsetmek istiyorum. Aşağıda gördüğünüz gibi öreceksiniz.
Yani 6 adet kareden oluşan uzun bir parça örüyorsunuz. Her birini renkli ipliklerle yapabilirsiniz. Daha sonra ikinci karenin sol tarafından ilmek alarak bir kare daha örüyorsunuz. 5. parçanın da sağ tarafından ilmek çıkartarak bir kare örüyorsunuz.Bu kareleri aşağıdaki gibi birleştirerek patik haline getiriyorsunuz. 5. kare , yanına ördüğünüz kare ve 6. kare parmakların olduğu kısım. Birleştirerek bu kısmı yapıyorsunuz.
Daha sonra diğer kısmı , arka kısmı katlayarak topuk kısmını yapıyorsunuz.Ve ördüğünüz bu güzel patiği artık giyebilirsiniz.Şimdi yapılışını videolu olarak görelim. Kolay olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »