Bayan Hırka Yapılışı Anlatımlı

Kolay hırka modellerinden çok güzel bir örnek. Hırka modellerinde kullandığımız örneği birçok farklı örgüde de kullandık. Kolay bir model. Aynı yere 3 trabzan batılarak yapılan bir örnek. Kolay bir hırka. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Mevsimlik hırka yapımı olarak pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Yazlık olarak örmek istediğinizde merserize ipler kullanabilirsiniz. Kışlık olarak da örüp kullanabilirsiniz. Yünlü ipler kullanabilir kol boyunu veya etek boyunu istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Tığ işi hırka modelleri yapılışını sizlere resimli olarak hazırladık. Kendi bedeninize göre, çocuklarınızın bedenine göre veya örmek istediğiniz bedene göre zincir sayısını ayarlayarak örebilirsiniz. Merserize örgü hırka modelleri yapılışı için resimleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Bayan hırka yapılışı anlatımlı modelin detaylarına geçelim.


Hırka Örnekleri Açıklamalı

Bayan hırka yapılışı anlatımlı model için birkaç renk seçebilirsiniz. Ve her turda renk değiştirerek hırkayı tamamlayabilirsiniz. Uzun renk geçişli batik ipler kullanabilirsiniz. Yine normal batik ipler, ebruli ipler kullanabilirsiniz. Hırka kolay. Ön kısımdan başlıyoruz. U şeklinde zincir çekiyoruz. Ve etrafını 3 trabzan yap 3 zincir atla olarak ilk turu tamamlıyoruz. U şekli verirken boyun kısmına geldiğimizde köşeleri yapmayı unutmuyoruz. 15 sıra kadar örüyoruz.

Daha sonra sırt kısmını örüyoruz. Şimdi resimleri görelim.

Yanları birleştirip kol boşluğu bırakarak altta kalan kısımları birleştiriyoruz. Daha sonra kolları örüyoruz.

Ve hırka tamam. Gönül rahatlığı ile giyebiliriz. Çok şık oldu. Hırkanın boyunu uzatabilirsiniz. Eminim o şekilde de çok güzel olacaktır.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »