Yuvarlak Lif

Yuvarlak Lif Nasıl Yapılır?

1- Yuvarlak lif yapmaya başlarken; ilk aşama olarak 8 zincir çekmeniz gerekiyor. Çektiğiniz zincir sayesinde yuvarlak ve minik bir halka oluşturacaksınız.

2- Yuvarlak halkanızın yapım aşaması bitince halkanın üzerine fıstıklar yapmaya başlamanız gerekiyor. Fıstıklar 13 tane olmalı ve sarı rengi tercih edebilirsiniz. Böylece uyumlu bir kombin yakalayacaksınız.

3- Fıstık yapım aşamasında öncelikle 1 zincir çekiyorsunuz, sonra da her 2 beyaz fıstığın arasına 1 tane sarı fıstık doluyorsunuz. Böylece toplamda 13 tane sarı fıstığınız, 26 tane de beyaz fıstığınız meydana gelecek.

4- Sarı rengi yapmaya başladığınızda önce fıstık koyup zincir çekiyorsunuz, sonra da sarı rengi işlemeye devam ediyorsunuz. Sarı rengi dolarken de 26 fıstık yapmış oluyorsunuz.

5- Sonrasında yeniden beyaz ipliğinize geçiyorsunuz. Beyaz ipliğinizle de 26 fıstık oluşturuyorsunuz. Fıstık oluşturmaları esnasında sayılara dikkat etmeniz büyük önem taşıyor. Aksi halde lif yapımı aşamalarında estetik bir görüntü elde edemezsiniz.

6- En sonunda da yine beyaz renk ile lif yapım aşamasına devam ediyorsunuz. Her delik için 2 adet fıstık yapmanız gerekiyor. En altta kalan fıstığın baş kısmına bir adet zincir çekip batırıyorsunuz.

7- Son aşamada ise; 26 adet fıstık örüyorsunuz. 5 sıra da beyaz örgü yapın. Lifiniz artık hazır. Eğer daha büyütmek isterseniz aşamaları sırayla uygulayıp büyütürsünüz. Lif yapımınız tamamlanmış olur.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »