Yaka ve Koltuk Kesimleriyle Dört Mevsim Bayan Yelek Yapımı

Dört mevsim bayan yelek modelinin her detayını veren bir yazı hazırladım. Örgüye yeni başlayanların en büyük sorunlarından bir tanesi de bir modeli yelek yapmak için kaç modele ihtiyacı olduğudur.

Yaka ve koltuk kesimini nasıl yapacağınızı düşünmenize gerek kalmayacak. Hem yelek için kaç model yapacağınızı hem modelin nasıl yapılacağını hemde yaka ve koltuk kesiminin anlatımının yapıldığı videoları alt kısımda izleyebilirsiniz.

Pudra renginde ip kullanılmıştır. 3 numara şişle örülmüştür. Yelek 38-40 beden içindir. Yeleğin önleri 75 ilmekle başlanmıştır. Önce lastik örüp sonra modeli kurmalısınız.  Yeleğin önleri 9 model ile yapılmış.

Arka beden 11 model ile başlanmış. Arka parça 123 ilmekle başlanmıştır. Yeleğin yapımında alize süperlana klasik kullanılmış. Kullandığınız ip ve şiş kalınlığı değişince ölçülerde değişecektir.

Ajurlu bir model olan dört mevsim örneğini Sevda hanımın anlatımı ile rahatça yapabilirsiniz. Bu model çeyiz için yelek yapmak isteyenlere tavsiye edeceğim bir model. Yeleğin pastel tonlarda olduğu için çok ağır görünüyor.

Sayfanın üst kategori bölümünde yelek modellerine tıklayıp paylaştığım tüm yelek anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Tam detaylı birçok yelek anlatımının yanında yelek yapmak için uygun olan modellerin anlatımları nada bakarak bir model bulabilirsiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »