TÜRKAN ŞORAY KİRPİĞİ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Türkan Şoray kirpiği örgü modeli yapılışı ile karşınızdayız. İstek üzerine paylaşımını yaptığımız bu örgü modeli ile şallar ve yelekler örebilirsiniz. Şişle yapılan Türkan Şoray kirpiği örgü modelini isteyen arkadaşımız için ve diğer ziyaretçilerimiz için videolu anlatımına yer veriyoruz.

Kalın veya ince şişlerle örebileceğiniz bir modeldir. Örgü modeli 9 ilmekten oluşmaktadır. Aradaki ilmekleri de sayarsak toplamda 12 ilmek diyebiliriz. Şerife hanım Angora iple ve şiş olarak ise 4 veya 5 numara tercih edilmesini öneriyor.  Örgüye başlarken bir sıra haroşa örüyoruz ve arka sırada modeli uyguluyoruz. İlk olarak 3 ilmek düz örgü örüp sonrasında gelen 9 ilmeği uzatıp düz örüyoruz. Şimdi tekrardan 3 ilmek düz örgü örüp sonraki 9 ilmeği uzatarak örüyoruz. Örgü modelinin ön yüzüne geçtiğimiz zaman ilk 3 ilmeği örüyoruz. Sonraki 9 ilmeği beraber toplar gibi örüyoruz. Şişimize bir ilmek dolayıp aynı ilmekleri 5 defa daha örüyoruz.

Toplamı 9 ilmek ve 9 yeni ilmek çıkarmış oluyoruz. Aralarda bulunan 3 tane ilmeği normal örüp 9 ilmeğe ise modeli uygulayıp devam ediyoruz. Arka yüzün bütün ilmekleri ters örülecek. Ön yüzden ise düz örüyoruz. Daha sonrasında ikinci modeli uyguluyoruz. Şimdi ikinci modelde ilk 9 tane ilmeği düz ördükten sonra 9 ilmeğe modeli uyguluyoruz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »