Tığla Yapılan Petek Örgü Bayan Patik Yapımı

Tığla yapılan bayan patik modeli petek örgü modeli ile. 3 numara tığ kullanılarak yapılan patik modelinin bir diğer adı ise dekolte patik örneğidir.

paylaşımızda yeni bir model petek örgü patik modeli veya dekolteli örgü patik modeli. Tığla yapılan örgü patik arayanlar ve acemi olan hanımlar için videolu anlatımlı modelimize yer veriyoruz.

Patik geçmişten şimdiye kadar günümüze gelen bir nevi çorap olarak kullanılan bir örgüdür. Çok eski yıllarda çorap olmadığından el ile yapılan çoraplar tercih edilirdi. Bunlara da ülkemizde patik adı verilirdi. Eski hanımlar yün ipler ve tığ veya şiş yardımıyla birbirinden güzel patikler yaparlardı. Ayakları üşümesin diyede soğuk günlerde bu patikler tercih edilirdi. O zamanlarda kullanılan patikler günümüzdede Anadolu kadınları tarafından örülüp kullanılmaktadır.

Patik ören hanımlar bir çok model olduğundan dolayı hangi modeli yapacaklarına bazen karar veremiyorlar. Şimdi patik örerken kışlık, mevsimlik ve yazlık modellere bakıp ona göre örmeye başlayabilirsiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »