Tığişi Sepet, Hasır Örgü /Crochet Basket Stitch

Merhaba hanımlar bir birinden güzel ve eğitici örgü derslerine tığ işi sepet örgü nasıl yapılır konumuz ile devam ediyoruz. Sepet örgü modeli diğer örgü modelleri içinde en çok göze çarpan örgü modelleri arasında yer alır.

Düz ve ters örgünün eşit miktarda kullanılıp küp küp görünen örgü modeline kesme şeker modeli denmektedir. Ve kesme şeker nasıl yapılır konumuza bakarak farkı görebilirsiniz. Bu tığ işi sepet örgü yapımı konusundan sonra hasır örgü modelini anlatacağım. bu üç örgü modeli (kesme şeker, sepet örgü, hasır örgü ) hanımlar birbirine benzetebiliyor ve karıştırma ihtimali var. Ve bende detaylarına inerek sizlere farklarını nasıl yapıldığını göstermek istiyorum.
Tığ işi sepet örgü modelleri deyince tek çeşit sepet örgü anlaşılmasın. Sepet örgü esasında ters ve düz örgüleri kullanılması ile meydana gelir. Siz bu düz ver ters örgülerin sayılarını değiştirerek değişik sepet örneği örgü modelleri yapabilirsiniz.

Tığ işi sepet örgü nasıl yapılır diyenler için pratik ve kolay anlatılmış görseller ve video ile örülmesi daha kolay bir hale getirdik. Daha önce bu modeli görmeyenler ve ilk defa örgü örecekler için canlı ve görsel anlatımlara yer verdik. Sepet örgüler şiş ile örülürken bu modelde kalın uçlu tığ kullanacağız.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »