Penye İpten Yuvarlak Paspas Yapımı


El örgüsü, el emeği ile yapılan parçaların yeniden değer kazanmasıyla birlikte yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Hazır ürünlerden ziyade artık örgü ürünler daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Çünkü örgü ürünler tektir ve size özeldir. Hazır ürünler gibi klasik ve aynı modelleri içermez. İstediğiniz gibi şekil vermek tamamen sizin elinizdedir.

Ev dekorasyonunda da örgü parçalara daha çok yer verilmeye başlamıştır. Evimizin her odasını, her köşesini süsleyen örgü parçalara her geçen gün yenileri eklenmektedir.

Yeni parçalar ortaya çıkmasıyla beraber yeni ip çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de son zamanlarda fazlasıyla kullanılan penye ipliktir. Penye iplik ile yapılan birçok farklı ürün, parça mevcuttur. Paspas, sepet, çanta gibi birçok farklı ürün için penye iplik kullanılmaktadır.

Penye ipten paspas örmesi de gözüktüğü kadar zor değildir. Sizde isterseniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Penye paspasları çocuk odalarınızda kullanabileceğiniz gibi diğer odalarınız içinde dekorunuza renk katması için kullanabilirsiniz. Hem kullanışlı hem de oldukça şık olan penye paspaslar son dönemlerde oldukça sıklıkla tercih edilir olmuştur. Makinede de rahatlıkla yıkayabileceğiniz penye paspasların birden farklı modeli vardır.

Penye paspas yapılışı modelleri çeşitlilik göstermektedir. Tek renk penye iplik ile örebileceğiniz modeller olduğu gibi birden fazla ipliği bir arada kullanarak örebileceğiniz modeller de mevcuttur. Penye paspasınızı kare formunda örebileceğiniz gibi, yuvarlak veya dikdörtgen formlu da örebilirsiniz. Penye paspasları tığ işi bilen, el becerisi olan her bayan rahatlıkla yapabilir. Sitemizde bulunan modelleri inceleyerek ilham alabileceğiniz gibi kendi penye paspasınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz.

Penye paspas yapmak için sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »