Kolay Su Taşı Battaniye Şal

Anlatımlı Tığ İşi Su Taşı Battaniye Modeli Videosu
Yapımı kolay battaniye modelinin daha iyi öğrenebilmeniz için aşağıdaki anlatımlı videosunu mutlaka izlemelisiniz. Bu sayede örneğin nasıl yapıldığını ve diğer önemli noktalarını daha iyi kavramış olursunuz.

Eğer basit örgü tekniklerinden bir ya da birkaçını biliyorsanız bu kolay battaniye modelini eminim ki sizler de yapabileceksiniz. Yalnızca tırabzan ve zincir çekebiliyorsanız su taşı battaniye yapımına mutlaka bir bakmalısınız. Örgü işlerini az biliyor olsanız da sıra sonlarının nasıl bitirildiğini çözerseniz kolayca üstesinden geleceksiniz.

Bu kolay battaniye modeli 4 numaralı tığla örülmüştür. Bebe ipi kullanılmıştır. Öğrenmek amaçlı deneme yapmak istiyorsanız elinizdeki artık ipleri de kullanabilirsiniz.

Battaniye Yapımı
Örnek model için bebe ipi çift kat yapılarak 25 adet zincir çekilmiştir. İlk sıra 3 zincir-3 tırabzan şeklinde örülmüştür. Son tırabzandan sonra 2 zincir boşluğu atlanıp üçüncüye sık iğne ile kapatılmıştır. Sıranın sonunda ise tırabzanlar sık iğne bitirilmemiştir; olduğu gibi bırakılmıştır.
Dönüşte 4 zincir çekilip bir alt sıradaki 3 zincirli yuvaya kapatılmıştır. Aynı yuvaya 4 tane tırabzan yapılmıştır. Bir sonraki 3 zincirli yuvaya geçiş 1 sık iğne sağlanmıştır. Son boşluğa kadar aynı işlemler uygulanmıştır. Son boşluk içerisine ise 3 zincir-3 tırabzan yapılmıştır.
Diğer sıralarda ikinci sıranın tekrarı şeklinde örülerek kolay su taşı battaniye modeli tamamlanmıştır.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
« Önceki konu

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »