Kolay çeyizlik Lif Yapımı

Evlenecek olan genç kızların çeyiz bohçasına lif yapabilmeniz için kolay çeyizlik lif yapılışı paylaştık. Bu lif örneği anlatımlı ve kolay bir modeldir.

Çeyiz bohçalarının olmazsa olmaları arasında örgü lifler de bulunuyor. El işi yapmış olduğunuz banyo liflerini kızların çeyiz bohçalarına koymayı unutmayın. Örgü bilmeyen hanımlar için lif modelleri kategorisinde onlarca örneğin anlatımını yayınladık. Yayınladığımız anlatımlı modeller ile liflerin nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz. Şimdi paylaştığımız model çiçekli ve harika bir modeldir. Gelin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Lifimize başlarken orta kısım oluşacağı zaman 5 zincir çekip zinciri kapatıp bir halka elde ediyoruz. Bir tane zincir çekip ilmeği uzatıp başına başına bir kez dolayıp elde etmiş olduğumuz halkaya girip ilmek alıyoruz. Dört defa ilmek alıyoruz. Bunların hepsini birden alıp sıkılayıp kapatıyoruz. Araya iki zincir çekip başına bir kez dolayıp yine halkaya girip 4 defa yapıyoruz. Bu işlemin detaylı anlatımı aşağıdaki videodadır.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
« Önceki konu

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »