Çim Örgü Banyo Paspası Yapılışı

Çim örgü yapılışı ile banyo paspası. Çim örgü ile yelek, hırka, patik , battaniye örebilirsiniz. Biz bugün örgü banyo paspası yapacağız. Çim örgü tekniğini tığ ile de örebilirsiniz. Ama şiş ile örülüş şeklini göreceksiniz bugün. Banyodan çıktığımızda ıslak ayaklarımıza yumuşacık dokunuşu olacak. Bu paspası sadece banyolarınızda değil çocuk odalarında, yatak odalarında da kullanabilirsiniz.

Çim Örgü Banyo Paspası Nasıl Örülür ?

Pamuklu iplik ve 7 mm misinalı şiş ile örebilirsiniz. 50 x 70 ebatlarında ördük.

Şişimize 84 ilmek atarak başlayalım. 4 sıra düz örgü örelim.  5. sırada 3 ilmek düz örelim. Burada çim örgüye başlıyoruz. Resimlerle anlatım olarak göreceksiniz. Şişi ilmeğin içine geçirelim. Sol elin orta parmağı ile ipliği tutalım. 

Daha sonra orta parmağın üzerine ipliği dolayalım.Soldaki arkadaki ilmeği bunun üzerinden geçirelim.Daha sonra bu iki ilmeği birlikte örelim. 1 ilmek düz örüp tekrar aynı işlemi tekrar edelim.

Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar örüyoruz. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Banyolarımıza şıklık katacak paspas modeli Farklı şekilde yapılmış çim örgü videosunu izleyeceksiniz. Hangisi sizin için daha kolay geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sonraki konu »

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »