Çapraz Örgü Modeli

Çapraz Örgü Modeli nasıl yapılır

Yine çok güzel bir model ile karşınızdayız. Her zamanki gibi kolay ve gösterişli. Her türlü örgü modellerinizde uygulayabilirsiniz. Bebek battaniyesinde güzel olur.

Bebek hırka modellerinde, bebek yelek modellerinde, bebek örgü atkı bere modellerinde çok şık duracaktır. Yine erkek kazak modellerine de uygulayabilirsiniz. Erkek boyunluk modeline de. Kendinize örgü yelek yapabilirsiniz.

Model ilmek tek sayı ilmek atarak başlanıyor ve 4 tur tekrarı ile yapılıyor. Şişimize ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki 2. ve 3 ilmek arasından batıp düz örer gibi ilmek alalım. Şimdi 2. ve 3. ilmeği düz olarak örelim. Bu yaptığımız sol şişteki baştaki ve yanındaki ilmek aralarından batıp ilme çıkartma ve sonra baştaki ve yanındaki ilmeği düz olarak örme işlemini tur sonuna kadar örüyoruz.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 2. ilmeği de ters olarak örüyoruz. 3 ve 4. ilmek ( birisi aradan aldığımız ilmek ) ters olarak birlikte örüyoruz. Şimdi sıra sonuna kadar bir ilmek ters, sonraki iki ilmek birlikte ters olarak örülecek.

3.tur : Bu turda 2 ilmek düz örüyoruz. Yine 3 ve 4 ilmek arasından ilme alıyoruz. Sonrasında 3 ve 4 ilmeği düz olarak örüyoruz.

4.tur : 3 ilmek ters olarak örüyoruz. Sonraki iki ilmeği birlikte ters olarak örüyoruz.

Modeli bu turları tekrar ederek örüyoruz. Gerçekten kolay bir model.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »