Benekli Dikişsiz Boyunluk Örgü Modeli


Örgü boyunluk modellerinden kolay ve gösterişli bir örnek daha. Pirinç örgü modelini birçok örgümüzde kullanıyoruz.
Örgü Düğmeli Boyunluk Nasıl Yapılır?

Pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışının tam tarifi maalesef yok arkadaşlar. Ama pirinç örgünün nasıl yapıldığını biliyoruz. Ve fotoğraftan gördüğüm kadarı ile sizlere boyunluğun nasıl yapıldığından da bahsetmeye çalışacağım. Pirinç örgü düz ve ters örgüden oluşuyor. İlk turu 1 düz 1 ters olarak tamamlıyoruz. Daha sonra arka sıraya geçtiğimizde düz örgünün üzerine ters, ters örgünün üzerine düz örüyoruz. Bu turu da 1 ters 1 düz olarak tamamlıyoruz. Bu 2 turu tekrar ederek modelimizi ilerletiyoruz.

Şimdi pirinç örgünün nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.
Videomuzu izledik. Boyunluk için kalın yumuşak ipler kullanabilirsiniz. Modelde öyle bir ip kullanılmış. Tam özellikleri yazmıyor. 6 mm şiş kullanılarak örülmüş. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 60 ilmek ile başlayabilir 10 sırada bir ilik yeri açabilirsiniz. Uzunluk tercihi sizin.

Boyunluğumuzu başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa kadar örüyoruz. Daha sonra iki ucundan tekrar ilmek alıyoruz. Bir uca normal 3 -4 sıra haraşo, diğer uca ise haraşo örerken düğmeler için ilik açıyoruz. Boyunluğun yapılışı bu kadar. Düğmeleri dikip tamamlıyoruz.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »