3 Renk İle Yaptığım Renkli Örgü Modeli

Oğluma küçük iken ördüğüm 3 renkli süveter modelinin yapımını anlatacağım. Bu modeli aynı rengin tonları arasında yapmanızı öneririm. Özellikle erkek çocuklar için çok güzel örgüler yapabilirsiniz. Ben modeli 3 renk ile ördüm. Siz elinizdeki kalan iplere göre bu modeli yapabilirsiniz. Zıt renklerle veya iki renk ile yapabileceğiniz bir model.

Modeli yaparken koyu renk ile lastik kısımlarını yapmanızı öneririm. İlk olarak lastik kısmını örün. Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz örün. Arka tarafta ilmekleri ters örerek tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince ipi değiştirip daha açık bir renge geçin.

4 ilmek düz örüp ipi arkaya alın. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. Bu şekilde 3 tane ilmeği örmeden atlatarak devam edin. Arada 3 ilmek düz örün.Tekrar bir ilmek örmeden atlatıp bir düz örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz örerek modeli tamamlayın. Örgünün arka tarafına geçince ilmekleri ters örüp örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatarak sırayı tamamlayın.

Tekrar ön tarafa geçince örmeden atlanan 3 ilmeğin başındaki ve sonundaki ilmekleri de düz örerek sırayı tamamlayın. Arka tarafa geçince ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince bu defa hiç atlamadan bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka tarafında ilmekleri ters örüp modeli tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince ipi değiştirip modeli kaydırarak devam edin.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

UA-91474543-1
Translate »