Yarım Yelpaze Örgü Modeli Bayan Yelekleri Örneği

Bu örgü modeli bayan yelekleri için ideal olmasına rağmen, bayan süveteri çocuk süveteri hatta bebek battaniyesi dahil olmak üzere çeşitli örgülerde kullanılabilir.

Yarım yelpaze örgü modeli çok güzel bir modeldir. Bu örnek bayan yelekleri, süveterler, battaniyelerde dahil olmak üzere çeşitli örgülerde kullanılabiliyor. Yelek örecekler altına lastik örebilirler. Videoda cilveli lastik modeli kullanılmıştır. Bebek battaniyesi örecekler tabi ki dört bir yanına haroşa da koyabilirler. Örneğin motifleri 8 ilmek ve 12 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir bebek ipiyle 3 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 3 motif için 24 ilmek 1 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 25 ilmek lazım. Şişe 25 ilmek atıp hazırlayarak 1. sıradan itibaren örgüye devam edilir. Lastiği yaptıktan sonra ana örgüye geçilir. Düz örgü ve ters örgü ile örgü devam ettirilir.

Gönül hanımın anlatımını yapmış olduğu yarım yelpaze örgü modelinin tüm detayları aşağıdaki videoda ayrıntılı olarak gösterilmiştir. Videoyu izlerseniz modelin nasıl çıkarıldığını görmüş olursunuz.

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »