Tığ İşi Midye Kabukları Örgü Yelek Modeli

Bayan ve çocuk mevsimlik yeleklerinde kullanılan tığ işi midye örgü modeli. Bu örgü modelini istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Şiş işiyle olduğu gibi tığ işi ile de harika örgüler örülebilir. Tığla genelde patik ve lif örmek tercih edilse de yelek ve hırkalarda kullanılan harika örgülerde bu yöntem ile örülebilmektedir. Midye kabukları adı verilen bir örgü modelinin anlatımını bu yazıda bulacaksınız. Yazlık ve mevsimlik örgülerinizde kullanabileceğiniz harika bir örnek olan bu model her ne kadar zor görünse de kolaylıkla örülebilen bir modeldir. Tığ işi midye kabukları modeli aşağıdadır.

Yelek, hırka ve kazaklarda kullanabilir. Zor görünse de yapıldığı zaman kolay olduğunu görebilirsiniz. Eğer ipiniz kalınsa kalın tığ kullanabilirsiniz. İp ve tığı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Pamuk iplik ve 3.5 numara şiş kullanılmıştır. İlk önce 39 tane zincir çekiliyor. 39 tane zincir yapılacak örgüye göre ayarlanır. 4. zincirden birleştirilir. Bir defa dolanır daha sonra 3 lü trabzan örülecek. Bu şekilde bir sıra 3 lü trabzan örülecek. Toplamda 37 tane 3 lü trabzan olacak.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »