Tığ İşi Etol Şal Boyunluk Örgü Modeli

Tığ İşi Etol Şal Boyunluk Örgü Modeli

Tığ örgü sevenlerin beğeni ile yapacağı yazlık bir model paylaştım. Zincir çekerek başlıyoruz. Yeterli uzunlukta zincir çekince 6 zincir daha çekiyoruz ve elimizle tuttuğumuz yere ipi çift dolayarak batıp üç defada örerek yukarı doğru çıkıyoruz. Son ilmeği kapatmadan ipi tekrar çift dolayıp aynı yere batın ve üç defada örerek yukarı doğru çıkın. Kalan son ilmekleri bir defada toplayıp 5 zincir çekin. İpi çift dolayıp aynı zincire batın ve üç defada örerek devam edin. İpi çift dolayıp aynı yere batıp bir tırabzan daha yapın. Son ilmekleri kapatmadan ipi çift dolayıp beşinci zincire batın ve üç defada örerek devam edin. İpi çift dolayıp bir tırabzan daha yapın. Son kalan ilmekleri bir defada toplayın.
Aralarda 5 zincir çekip önce son yapılan tırabzanın dibine batın. Her defasında ipi çift dolayın. Üçgen çadır şeklini oluşturup kalan ilmekleri bir defada kapatın. Örgünün başlangıcında ve sonunda kenara açılan tırabzanlar yapılacak. İkinci sıraya geçince 5 zincir çekip tırabzanların tepesine batın. Sırayı tamamlayınca 6 zincir çekip ipi çift dolayın ve zincirin dibine batıp iki tırabzan yapın. Son ilmeklerini kapatmayın. İpi çift dolayıp sonraki tırabzanın tepesine batıp iki tırabzan daha yapın. Kalan son ilmekleri bir defada örerek kapatın.
5 zincir çekip ilk olarak son yapılan tırabzanların dibine batın. Her batılan yere 2 tırabzan yapılacak. İlk bölümde yukarı doğru kapanan modeli üst bölümde yukarı doğru açılacak şekilde yapacağız.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »