Şal püskülü nasıl yapılırŞal püskülü nasıl yapılır. İhtiyacımız olan yaklaşık olarak 8×8 ebatında karton mukavva, yada aynı ölçülerde sert plastik de olabilir, buradaki amacımız kartona ipi saracağız, ortalama 40-50 tur olabilir, püskülün büyüklüğüne göre siz bu rakamı arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Diğer malzemelerimiz, aksesuar kullanacaksak 5 mm çapında renkli boncuk yada farklı aksesuarlar olabilir, maksat şalımız güzel görünsün yeter. Son olarak makas, ipimizi kesmek için kullanacağız. Şimdi gelelim konumuza kartona ipimizi sardıktan sonra makasla kesiyoruz. Kesilen tutam halindeki iplere yaklaşık bir cm altından boğum yaparak bağlıyoruz, boğum yaptığımız ipi çakmak yardımıyla yakarak güzel görüntü oluşturalım. ” dikkat edin eliniz yanmasın”. bağlama işini gerçekleştirdikten sonra aksesuarımızı ( boncuk olabilir) takmak için püskül için kestiğimiz iplerden bir tanesini alıp iğne yardımıyla boncuğumuza ipi geçiriyoruz.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra şalımıza montajını gerçekleştireceğiz. Takacağımız yerden tığ yardımıyla ipimizi geçiriyoruz ve arka tarafından düğüm atıyoruz. Bu işlem bu kadar basit. Şal püskülü nasıl yapılır, anlamadım diyorsanız, video da detaylar mevcut. Kanalıma abone olmayı unutmayın.

web sitemiz: https://orgulife.blogspot.com.tr/2017/11/sal-puskulu-nasil-yapilir.html

source

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorumlar (3)

YORUM YAZ

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »