Renkli Minik Çapalar Örgü Modeli

Bebek örgülerinde severek kullanılan yapımı kolay şık bir model hazırladım. Model iki renkli olarak örülmüş olsa da her modele ayrı bir renk kullanabilirsiniz. 

Karışık görünmemesi için beyaz üzerine sadece mavi renk kullandım. 4 ilmek ve katlarını ayarlayın ve hemen örgüye başlayın. Önce beyaz renk ile bütün ilmekleri düz olarak ön tarafta örün. Arka tarafta bütün ilmekleri ters örün. 

Ön tarafa geçince ilk iki ilmeği beyaz renk ile düz örüp sonraki ilmeği mavi renk ile önce bir kez düz örün. İpi bir kez dolayıp aynı ilmeği bir daha düz örün. Böylece bir ilmekten üç ilmek elde edin. 

Arada 3 ilmek beyaz renk ile düz örüp dördüncü ilmeği mavi renk ile üç ilmek olarak örün. Arka tarafa geçince iki ilmeği ters örün. Mavi renkli ilmeklere gelince ilk ilmeği beyaz renkli ilmek ile yer değiştirin ve iki ilmeği beyaz iple ters örerek kesin.

Ortada kalan ilmeği mavi renk ile ters örüp kalan ilmeği yanındaki ilmekle birlikte beyaz iple ters örerek kesin. Arada bir ilmek ters örüp tekrar renkli ilmeğin ilkini yanındaki ilmeğin önüne alıp ters örerek kesin.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »