Ne Kolaymış Diyeceğiniz Örgü Yelek Modeli

Örmeye başladığınızda ne kadar kolaymış diyeceğiniz örgü yelek modeli yapılışı. Örmeye başladığınız zaman kolay olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Örgü örmek yıllardır var olan bir iştir. Pek çok bayan örgü örerek boş vakitlerini değerlendiriyor ve bu sayede hem ek gelir elde ediyor hem de sıkıntı stresini örerek atıyor. Örgü örmek dikkat gerektirdiği için başka bir şeyi düşünemediğiniz için streslerinizden arınıyorsunuz. Örgü örerek aynı zaman da para kazanabilirsiniz.

Örgüler ile vakit geçirmek için öreceğiniz modele uygun numaralı ip, numaralı şiş ve ihtiyaca yönelik motif kitabı olması gerekiyor. İp ve şiş numarası öreceğiniz modele göre değişiklik gösteriyor. Öreceğiniz ürün eldiven, şapka ve havlu kenarı gibi ince oyalar gerektiriyorsa numarası küçük şiş ve ip satın almalısınız.

Örgü Örmek İçin Ne Gerekli?

Kolay örgüler içinde bulunanhırka, atkı ve yelek gibi kalın ürünler örecekseniz numarası yüksek şiş ve ipe ihtiyacınız olacaktır. Öreceğiniz modelin gidişatını bilmiyorsanız motif kitabı almanızda fayda var. İnternetten de videolu anlatımlar ile örmek istediğiniz örgünün modelini görebilirsiniz.

Örgü örerek bebek örgüleri de yapabilirsiniz. Bebek örgüleri arasında patik, yelek, şapka, şal ve battaniye yer alıyor. Bebek örgüleri için özel ipler satılıyor ve bu ipler biraz daha yumuşak oluyor. Bebek örgüsü örerken bu iplerden tercih etmelisiniz. Yaptığınız örgüleri ince desenli motifler ile boncuklar ile pullar ile veya düğmeler ile süsleyebilirsiniz. Örgü örerken ebruli renkleri de kullanabilirsiniz, ebruli renkleri motifinize ayrı bir güzellik verecektir. Simli ipler de örgünün vazgeçilmezidir.

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »