İki şiş ile Kolay Bayan Patik Modelleri yapılışı – Super easy knit ladies socks – Palmiye patikHerkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şiş ile örülen kolay bir patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bayan patik modeli için gerekli malzemelerim;

Tek renk bir patik ipliği kullandım.
3mm örgü şiş numarası kullandım.
3 mm olan her türlü örgü şiş çeşidi ile örebilirsiniz.

İki şiş ile örülen patik örneğim 36-37-38 ayak numaraları için uygundur. Anlatımlı patik modelini tek renk örebileceğiniz gibi birçok farklı renkli iplikler ile de örebilirsiniz. Aralarda renk geçişleri yapabilirsiniz.

Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Atacağım ilmek miktarında ipliği bıraktım. 99 adet ilmek atarak başlıyoruz. Eğer daha büyük küçük ayak numaralar için örmek isterseniz dört ilmek eksik veya fazla yapabilirsiniz.

Her zaman sıra başındaki ilk ilmeği örmeden diğer iğne üzerine alıyorum. Diğer ilmeklerimi ters örgü olarak örmeye başladım. Son bir ilmek kalana kadar, örelim. Sıranın sonuna kadar geldim örerek. Şimdi her zaman sıranın en sonundaki ilmeği de düz örgü olarak örüyorum ki kenarlarım bu şekilde daha düzgün ortaya çıkıyor.

İki şiş ile örülen patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. İki şiş ile Kolay Bayan Patik Modelleri yapılışı – Super easy knit ladies socks

Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram : https://www.instagram.com/gulumsetenmarifetler
Facebook : https://www.facebook.com/gulumsetenmarifetler
Web sitesi : https://www.gulumsetenmarifetler.com/
Pinterest : https://www.pinterest.com/gulumsetenmarifetler

source

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorumlar (9)

YORUM YAZ

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »