Güzel Kalpler Örgü Modeliyle Gelin Yeleği Yapılışı Zarif Kibar

Bu yazıda sizler için tığla yapılan güzel kalpler örgü modeli gelin yeleği yapılışını paylaşacağız. Çeyizlik gelin yeleklerinde kullanılan modelin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Gelin yelekleri yapan kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Hem gelin yelekleri hemde normal kadın yelekleri için kullanılan örgü motifleri de artıyor. Bu örgü modelinin adı güzel kalpler örgü modelidir. Anlatım yelek üzerinde yapılmıştır. Sevdanın Örgü Evi tarafından anlatımı yapılan örgü yelek modeli tığ işi ile yapılıyor. Yelek için 2 numara tığ ve angora simli ip kullanılmıştır. Kirli beyaz renklerinde tatlı bir örgü ipi kullanılmıştır. Yelek 38 – 40 beden arasındaki kadınlar için anlatılmıştır. Ön parçasında 6 tane örnek koyuluyor. Arka için ise 11 tane örnek koyuluyor. Sizler dilediğiniz büyüklükte yaparsınız. Bu videoda ayrı bir parçada örneğin anlatımı gösterilmiştir. İlerleyen zamanlarda kol kesimi de eklenecektir.

Bayan yelekleri yapan kişiler iki türlü örgü örüyor. Birincisi tığla yapanlar ikincisi de şişle yapanlar. Ülkemizde yelek ören kadınlar her ikisini de kullanıyorlar. Hangisi daha iyi oluyor diye sorarsanız inanın seçim yapmak zor. İkisiyle de harika yelekler yapılabilmektedir. Gelin şimdi güzel kalpler örgü modeline bakalım.

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »