Gönül Bağları Örgü Modeli Kadın ve Bebek Örgüleri

Örgü – Çok yeni ve sadece burada olan bu örnek bayan yelekleri ve bebek battaniyesi için ideal olmasına rağmen sayısız bir çok örgü çeşitlerindede kullanabilir.

Örgü Örme Teknikleri Nelerdir?

Örgü, insanın giyinme ihtiyacından dolayı ortaya çıkmış ve bu ihtiyacı karşılamak amacıyla belli teknikler üzerinden ilerleyerek yapılan el becerilerini kapsayan işlerdir. Örgü örmeye yeni başlayanlar başkalarının yardımına ihtiyaç duymaktadır. Bunun sebebi de teknikleri bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Örgü örme becerisi, belirli teknikleri uygulayarak edinilebilmektedir. Örgü modelleri iki yöntemle oluşturulabilmektedir. Bunlar tığ ve şiş ile yapılabilmektedir. Şişle çorap, kazak, patik örülebildiği gibi, tığla bardak altlığı, seccade ya da yelek modelleri örülebilmektedir.

Şiş Örgü Nasıl Yapılır?

Şiş ile örgü yapmak için öncelikle ilmek atmak gerekmektedir. Bu ilmekler ne çok sık ne de çok gevşek olmalıdır. İlmek atarken isterseniz şişlerin ikisini de kullanabilirsiniz. İpliği arkadan öne doğru gelecek şekilde ilmekler diğer şişe alınmalıdır. Daha sonra sıra bitiminden itibaren şiş çıkarılarak başa dönülür ve aynı şekilde devam edilir. Sadece bu teknikleri kullanarak birçok anlatımlı örgüler kolayca yapılabilmektedir

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »