Anlatımlı Kolay Desenli Bayan Patik Modeli Yapımı Çeyizlik İki şiş ileHerkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; desenli iki şişle örülen bir kerede örülüp biten çok kolay. Ve ayakta duruşuyla da çok güzel, çok kullanışlı bir iki şiş üzerine patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz. Şimdi yapımına başlayalım.

Evet, patik modelim için gerekli malzemeler;

İki renk patiklik ipliğim var.
İğnem var bir adet.
Üç milimetre şişlerim var.
Misinalı şiş kullandım. İlmek sayısı fazla olacağı için bunu kullandım.

Çeyizlik bayan patik modelini 3 milimetre olan her türlü şişle örebilirsiniz. Şimdi öncelikle bu koyu mor rengimle örerek başlayacağım. Atacağım ilmek miktarında ipliğimi bu şekilde bırakıyorum. Ben ipliğimi boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız, o şekilde başlayabilirsiniz. Şu şekilde ilmeklerimizi atarak başlayalım. İlmeklerimizi gevşek atalım. Çok sıkı bir ilmek atmayalım. İlk başlangıç kısmında genellikle ilmekleri gevşek atmaya gayret edelim.

İki şiş ile patik örneği için şiş üzerine 95 ilmek atalım. Şiş üzerine 95 tane ilmek atarak 36-37 ve 38 ayak numaraları için patik modeli rahatlıkla olacaktır. Çünkü haraşo örgü giydikçe esneyebilen bir örgü çeşidi. Daha büyük ayak numaraları için yapmak isterseniz dört ilmek fazla atarak yapabilirsiniz.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram : https://www.instagram.com/gulumsetenmarifetler
Facebook : https://www.facebook.com/gulumsetenmarifetler
Web Sitesi : https://www.gulumsetenmarifetler.com/
Pinterest : https://www.pinterest.com/gulumsetenmarifetler

source

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorumlar (14)

YORUM YAZ

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »