Ajurlu Bağlamalar Örgü Modeli Herkesin Favorisi Olur

Yazlık her türlü örgüde kullanılabilen ajurlu bağlamalar örgü modeli. Bu model herkesin favorisi olur.

Örgü işleri kadınların hem boş zamanlarını değerlendirmek hem de çocuklarına torunlarına akrabalarına ya da sevdiklerine yelek modeller, bebek patikleri şal örnekleri gibi ürünler çıkarmak tekniğidir. Aynı zamanda vaktinizi güzel geçirmek adına da uğraşılabilecek en güzel iş seçeneklerindendir. Özellikle örgü örmeyi sevenler için adeta bir tutku haline gelen örgü işleri sayesinde sağlıklı ve şık ürünler kullanım imkânı buluyoruz. 

Örgü modelleri tığ işleri şiş işleri, iğne işleri gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dolayısı ile de her örgünü kendine has özel tekniği bulunmaktadır. Örneğin, bir şal modeli ile bebek patiği ya da yazma modelleri ile iğne oyalarını örülüş tekniği birbirinden farklıdır. Bu nedenle kusursuz bir örgü ortaya çıkmak istiyorsanız öreceğiniz örgü çeşidini püf noktasına bakmalısınız. Zaten örgü işleri bakıldıkça değil, örerek yapıldıkça öğrenilen bir sanattır. Buna bir örnek olarak şal modelleri söylemek mümkündür sırta atılan bir tür örtü olan şalla farklı modellere sahiptir ki şal örgülerinde kullanılan iplerin kalınlıkları ve yapısı da farklı olabilmektedir. 

Hızlı ve pratik bir şekilde örülen atkılar iki şişle yapılan bir örgü tekniğidir aynı zamanda klasik örgü tekniği le yapıldığından dolayı kısa zamanda biten bir örgü türüdür. Örgü örmenin püf noktaları yerine yapacağınız örgüleri anlatımlı örgüler sayfalarından bakarak nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Örgü işinde farklı model seçeneklerin yanı sıra ince el işçiliği de bulunmaktadır. 

Yorum Yapmayı Unutmayın

Oy Ver

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

facebook-domain-verification=74ecy74ptbbizbry145l1i9iy9ezgu
Translate »